• Artez Danışmanlık

Hukuk Tez Danışmanlık

Hukuk Tez Danışmalık

ARTEZ Danışmanlık olarak hukuk alanındaki tez yazım ve hukuk tez danışmanlıkları konusunda oldukça yetkin bir hukukçu ekibe sahibiz. Hukuk yüksek lisans tez yazımı ya da hukuk doktora tez yazımı konusunda uzun yıllar tecrübeli olan yazar kadromuz ile şimdiye kadar çok sayıda başarılı hukuk tezi yazım çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Hukuk tezi yazımı karakteristik özellikleri sebebiyle diğer alanlardaki tez yazım sürecinden bazı farklılıklara sahiptir. Hukuk tezlerinin yazımı söz konusu olduğunda en önemli faktörlerin başında kanun maddelerinden ve örnek mahkeme kararlarından yararlanmak gelmektedir. Emsal kararlar da adı verilen bu kararların ve kanun maddelerinin doğrudan kullanılması hukuk tezlerindeki intihal oranlarının daha yüksek çıkması gibi bir eğilime neden olmaktadır. Bu sebeple hukuk tezi yazarken kanun maddelerinin ve emsal mahkeme kararlarının kullanımına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazı üniversitelerde hukuk alanındaki yüksek lisans ve doktora tezleri için intihal oranı sınırlarını daha yüksek belirleme sebepleri de bu ve benzeri durumlar sebebiyledir.

Hukuk yüksek lisans tez yazımı süresince üniversitedeki tez danışmanınızla yoğun bir iletişim içerisinde bulunmanız gerekmektedir. Çünkü hukuk tez yazımında danışman hocanızın kontrol ve yönlendirmeleri oldukça kıymetlidir. Konular hukuk alanında oldukça geni olduğu için bu konunun sınırlandırılması ve tez boyunca hangi konulara değinileceği gibi hususlara tez danışmanınız ile birlikte karar vererek bu doğrultuda çalışmaya devam etmeniz gerekmektedir.


Hukuk lisans ödevleri, Hukuk yüksek lisans tezleri ve doktora tezleri konusunda destek alabileceğiniz önemli tez danışmanlık şirketlerinin başında ARTEZ Danışmanlık gelmektedir. Tez danışmanlık ekibimiz içerisinde yer alan ve hukuk alanında uzmanlıkları bulunan yazar kadromuzun lisanstan doktora seviyesine kadar her türlü akademik çalışmanızda destek alabileceğiniz önemli yetkinlikleri bulunmaktadır. Dolayısıyla hukuk yüksek lisans ve hukuk doktora tez yazımı gibi oldukça zorlu olan süreçlerin ehil ellerin desteği olmazsa olmaz bir şarttır.

Hukuk alanındaki yüksek lisans tezlerinin diğer akademik alanlarındaki tezlerden farklı olarak akademik dilin yanında hukuki bir dilin de genel yazım diline hakim olması gerekmektedir. Bu unsur da hukuk tez yazım sürecini diğer tez yazım süreçlerinden ayıran unsurlar arasında yer almaktadır.

Hukuk yüksek lisans tezi hazırlama sürecinde konunun uzmanlık alanınıza göre belirlenmesi ve çalışmanın başında neleri hangi sistematikle inceleyeceğinize karar vermiş olmanız gerekmektedir. Hukuk yüksek lisans tezi sonucunda literatüre ne tür bir katkı sağladığınız ya da önceki çalışmalardan hangi yönlerinizle ayrıldığınız gibi hususları da mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Özellikle hukuk doktora tezi yazımı söz konusu olduğunda bu beklenti daha da artmaktadır. Yüksek lisans tezlerinde danışman ve jüri hocalarınızın sizden beklentisi akademik ve hukuki bir dilde akademik yazım ilkelerine uygun bir tez çalışması yapabilme durumunuz irdelenirken hukuk doktora tezlerindeki beklenti çok daha üst seviyelerde olabilmektedir.

Hukuk tezi yazımı sürecinde atıflara çok dikkat edilerek yazılması, hangi kaynaktan alıntı yapılmış ise atıf kurallarına uygun şekilde doğru bir biçimde bu gösterim yapılmalıdır. Hukuk lisans ödevleri, hukuk lisans projeleri , bitirme projeleri, Hukuk yüksek lisans tezleri ve doktora tezlerinde alacağınız desteğin gerçekten hukukun belirli alanlarında uzmanlaşmış yetkin kişilerden destek almaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü hukuk oldukça geniş bir uzmanlık alanı olup bunun her alanına her hukukçunun hakim olması beklenemez. Bu sebeple her çalışmaya destek verecek hukuk insanı farklı olmaktadır.

ARTEZ Danışmanlık bu konuda size geniş bir hukukçu ekibiyle destek vermektedir. Özel hukuk, medeni hukuk, borçlar hukuku, ticaret hukuku, devletler özel hukuku, medeni usul hukuku, iş hukuku ve iflas hukuku gibi çok sayı ve çeşitteki hukuk dallarından doğru alanda yetkinliği olan kişilerle tez danışmanlık sürecine başlamalısınız. Hukuk tez danışmanlığı konusunda Türkiye’nin en yetkin ekibiyle çalışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En iyi Tez Danışmanlık Merkezi

Yüksek lisans ya da doktora ders dönemini bitirmiş olan öğrencilerin gerek bireysel iş yoğunlukları gerekse üniversitelerindeki resmi akademik danışmanlarının yeterli ilgi ve vakti ayırmamaları sebebiyle yüksek lisans ya da doktora tez aşamasındaki öğrenciler büyük zorluklar yaşayabilmektedir. Tez yazım sürecinin zaten başlı başına zorlu bir süreç olmasının yanında bir de yeterli akademik danışmanlık desteğini alamamaları yüksek lisans ve doktora tez öğrencilerinin tez süreçlerini devam ettirememelerine sebep olmaktadır.

Bu noktada yüksek lisans ve doktora tez öğrencilerine tez yazım süreçlerinde destek vermek amacıyla oluşturulmuş çok sayıda tez yazı merkezi ya da akademik danışmanlık hizmetleri devreye girmektedir. Ancak bu da öğrenciler oldukça riskli bir yoldur. Çünkü akademik danışmanlık ya da tez yazım merkezi olarak kendilerini ifade eden pek çok sitenin öğrenci mağduriyetlerine sebep oldukları bilinmektedir. Bunun temel sebebi de kendilerinin ve tez yazım ekiplerinin yeterli yetkinlikte olmamalarına rağmen bu hizmeti sunmaya çalışmalarıdır.

Dolayısıyla yüksek lisans ve doktora tez öğrencilerinin tez süreçlerini daha kolay hale getirebilmek amacıyla akademik tez danışmanlık ya da tez yazım merkezi arama süreçlerinde dikkat etmelerini tavsiye ettiğimiz bazı hususları paylaşacağız.

Öncelikle iyi bir tez danışmanlık merkezinin müşteri temsilcisinin yani koordineyi sağlayacak kişinin akademik bir geçmişinin olması gerekmektedir. Kendisi lisans mezunu olan bir kişinin size yüksek lisans ya da doktora tez yazım sürecinde doğru rehberlik yapabilmesi söz konusu değildir. Bunun için muhatap olduğunuz kişilerin akademik dile hakimiyeti ya da yetkinliğinin olup olmadığını anlamalısınız. Diğer bir husus ise sizin görüşme talebinize olumu cevap verebilmelidir. Buna ek olarak danışmanlık yapacak hocayla da telefon görüşmesi yaparak istediğinizde talep ve sorularınızı iletebilmesiniz. ARTEZ Danışmanlık olarak tez yazım süreçlerine destek verdiğimiz arkadaşlarımızın ihtiyaç duymaları halinde danışman hocamızla telekonferans yoluyla görüşme yapmalarını sağlamaktayız. Bir diğer konu ise sizden talep edilen ücretin yarısını vb. büyük bir miktarını çalışmaya başlamadan önce talep etmeleri halinde şüphe duyabilirsiniz. Çünkü bu yolla çok sayıda tez öğrencisinin iyi bir hizmet alamadığı gibi paralarını da kaybettiklerini biliyoruz. Daima cüzi bir kaporayla çalışmaya başlamayı kabul etmelisiniz. Devamında çalışma sürecinde tezle ilgili revize ya da düzeltme talepleri oldukça bunlarla ilgilenme durumları oldukça önemlidir. Biz bu revizeleri ücretsiz yaptığımız gibi kimi çalışmalarda sadece öğrencimizin memnuniyeti için defalarca tez revizesi de yapmaktayız. Sonuç olarak tez yazım süreci boyunca size destek verebilecek ve rehberlik yapabilecek ilgili bir ekiple çalışmanız büyük bir önem taşımaktadır. Türkiye’deki en iyi tez yazım merkezlerinin başında gelen ARTEZ Danışmanlık bu alanda uzun yıllardır sunduğu hizmetleri ile tüm öğrencilerin en büyük destekçisi konumundadır.